Fot-Kol urok (nie)zapomnianego szlaku kolejowego V edycja 19 czerwca 2015

W dniu 19 czerwca odbyła się kolejna edycja naszej imprezy. Trasa do końca była dla uczestników owiana tajemnicą. Spotkaliśmy się na dworcu kolejowym w Bydgoszczy, by pociągiem Arrivy pojechać do Tucholi. Tam na początek odwiedziliśmy rynek i zwiedziliśmy Muzeum Borów Tucholskich.

W kolejny etap naszej wyprawy zabrała nas drezyna Chojnickiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei. Linią kolejową 241 pomknęliśmy do stacji Pruszcz – Bagienica, a następnie do ubytku torowiska na moście nad rzeką Sępolenką. Tam czekała nas przesiadka na drezynę Stowarzyszenia Rehabilitacji i Turystyki „Na Szlaku”.  Zatrzymaliśmy się jeszcze na grilla na stacji w Wilczej Górze, oczywiście na wiadukcie w Buszkowie i po kilku godzinach jazdy dotarliśmy na dworzec kolejowy w Koronowie na kawę i ciasto od Cukierni „Nitka”. Do Bydgoszczy uczestnicy wrócili autobusem firmy FR-Bus. To był szalony pomysł, ale udało się go zrealizować. Do zobaczenia na kolejnym Fot-Kolu a wcześniej na wystawie pokonkursowej.
Imprezę Patronatem Honorowym objął Starosta Bydgoski Wojciech Porzych, wsparli nas Starosta Tucholski Michał Mróz, Burmistrz Koronowa Stanisław Gliszczyński, oraz prócz wcześniej wymienionych Trip&Travel Polska, Akomp, oraz Rożen – Skansen Stopka.

Wszystkim którzy pomogli nam w organizacji imprezy
w imieniu organizatorów i uczestników serdecznie dziękujemy!

link do fanpage wydarzenia na facebooku. Tam tez więcej zdjęć zamieszczonych przez uczestników. Polub nas na facebooku!

plakat fot-kol5