Miesięczne archiwum: Maj 2013

Relacja – Fot-Kol – urok (nie)zapomnianego szlaku kolejowego – II edycja

To był Fot-Kol w strugach deszczu. Może nawet powinien nazywać się Fot-(T)rain? Uczestnicy zdobyli tytuł Nieprzemakalnych a Ci co nie pojechali z nami niech żałują. Poniżej galeria zdjęć z imprezy. Do 07 czerwca czekamy na konkursowe zdjęcia. A potem wernisaż.

Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli nam zorganizować tą imprezę.

Do zobaczenia na wernisażu.

Noc w muzeum w Koronowie – relacja

Do ostatnich chwil trwało przygotowanie stacji na przyjęcie uczestników imprezy, ale zdążyliśmy.Wielkie podziękowania za pomoc dla koronowskich harcerzy. Poniżej kilka fotek uchwyconych na imprezie.

 

25 maja – Fot-Kol – urok (nie)zapomnianego szlaku kolejowego – zapowiedź II edycji

Podobnie jak w ubiegłym roku pojedziemy zabytkowym Jelczem ogórkiem. Tym razem odwiedzimy drugą stronę zalewu Koronowskiego. Zobaczymy Nowy Jasiniec, Serock, Świekatowo (stacja Świekatowo Wschód), Lubiewo, most kolejowy w Zamrzenicy, a imprezę zakończymy zwiedzaniem Koronowa i piknikiem na stacji kolejowej. Potem konkurs fotograficzny. Szczegóły wkrótce, ale już dziś można rezerwować miejsca w autobusie wysyłając zgłoszenie na adres e-mail: fot-kol@szczesliwadolina.pl

Ilość miejsc ograniczona!!!

Plakat Fot-KolII

Tu znajdziesz informacje o ubiegłorocznej edycji

Zapraszamy

24 maja – Noc w muzeum w Koronowie – zapowiedź

18 maja odbędzie się kolejna ogólnopolska Noc Muzeum. Po raz kolejny odbędzie się również w Koronowie, ale w piątek 24 maja. Po raz pierwszy jej uczestnicy będą mogli z tej okazji zwiedzić stację kolejową. Inne atrakcje które zobaczymy to cmentarz żydowski, bazylika pw. Wniebowzięcia NMP w Koronowie, sanktuarium pw. Świętej Trójcy w Byszewie.
Impreza zaczyna się o godzinie 18 na stacji kolejowej przy ul. Dworcowej 60 w Koronowie.

noc w Muzeum

Serdecznie zapraszamy