Miesięczne archiwum: Lipiec 2016

Zdjęcia konkursowe Fot-Kol urok (nie)zapomnianego szlaku kolejowego (V edycja)

Na konkurs nadesłało swoje prace 14 uczestników naszego pleneru.
Zapraszamy do oceny zdjęć, przez uczestników pleneru przypominam o małej zmianie regulaminu w stosunku do ubiegłych lat – wybieramy pięć a nie trzy zdjęcia. Oceny proszę przesyłać na fot-kol@szczesliwadolina.pl do dnia 05 sierpnia.
13 sierpnia, w sobotę spotykamy się na wernisażu.

Dariusz Krzyżelewski wyruszył w swoją ostatnią podróż.

23 lipca dotarła do nas przykra wiadomość. Po półrocznej walce z chorobą zmarł członek naszego stowarzyszenia Dariusz Krzyżelewski. Nauczyciel z zawodu i powołania ale również poeta, plastyk, podróżnik a przede wszystkim społecznik. W ostatnich latach był też prezesem Towarzystwa Miłośników Ziemi Koronowskiej, redagował wiele artykułów w „Tematach Koronowskich”. Był osobą powszechnie znaną nie tylko w Koronowie.

Darku, będziemy o tobie pamiętać. Dziękujemy za wszystko co zrobiłeś dla ziemi koronowskiej. Twój ulubiony fotel zawsze będzie na ciebie czekał na stacji w Koronowie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dariusz Krzyżelewski, nauczyciel, społecznik, podróżnik, poeta, plastyk. Zmarł 23 lipca w wieku 63 lat.

link do publikacji w Gazecie Pomorskiej

Fot-Kol urok (nie)zapomnianego szlaku kolejowego V edycja 19 czerwca 2015

W dniu 19 czerwca odbyła się kolejna edycja naszej imprezy. Trasa do końca była dla uczestników owiana tajemnicą. Spotkaliśmy się na dworcu kolejowym w Bydgoszczy, by pociągiem Arrivy pojechać do Tucholi. Tam na początek odwiedziliśmy rynek i zwiedziliśmy Muzeum Borów Tucholskich.

W kolejny etap naszej wyprawy zabrała nas drezyna Chojnickiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei. Linią kolejową 241 pomknęliśmy do stacji Pruszcz – Bagienica, a następnie do ubytku torowiska na moście nad rzeką Sępolenką. Tam czekała nas przesiadka na drezynę Stowarzyszenia Rehabilitacji i Turystyki „Na Szlaku”.  Zatrzymaliśmy się jeszcze na grilla na stacji w Wilczej Górze, oczywiście na wiadukcie w Buszkowie i po kilku godzinach jazdy dotarliśmy na dworzec kolejowy w Koronowie na kawę i ciasto od Cukierni „Nitka”. Do Bydgoszczy uczestnicy wrócili autobusem firmy FR-Bus. To był szalony pomysł, ale udało się go zrealizować. Do zobaczenia na kolejnym Fot-Kolu a wcześniej na wystawie pokonkursowej.
Imprezę Patronatem Honorowym objął Starosta Bydgoski Wojciech Porzych, wsparli nas Starosta Tucholski Michał Mróz, Burmistrz Koronowa Stanisław Gliszczyński, oraz prócz wcześniej wymienionych Trip&Travel Polska, Akomp, oraz Rożen – Skansen Stopka.

Wszystkim którzy pomogli nam w organizacji imprezy
w imieniu organizatorów i uczestników serdecznie dziękujemy!

link do fanpage wydarzenia na facebooku. Tam tez więcej zdjęć zamieszczonych przez uczestników. Polub nas na facebooku!

plakat fot-kol5