Miesięczne archiwum: Sierpień 2017

Wyniki konkursu fotograficznego Fot-Kol

Z przyjemnością ogłaszam zwycięzców konkursu pleneru fotograficznego „Fot-Kol urok (nie)zapomnianego szlaku kolejowego – VI edycja”

I miejsce – Aleksandra Jędzrzejewska – 43/275 punktów
zdjęcia numer: Fot-Kol VI 67, Fot-Kol VI 69, Fot-Kol VI 71, Fot-Kol VI 78, Fot-Kol VI 85.

II miejsce – Dariusz Spibida – 34/275 punktów
zdjęcia numer: Fot-Kol VI 01, Fot-Kol VI 02, Fot-Kol VI 43, Fot-Kol VI 45, Fot-Kol VI 57.

III miejsce – Cieszymir Bylina – 33/27
zdjęcia numer: Fot-Kol VI 07, Fot-Kol VI 10, Fot-Kol VI 15, Fot-Kol VI 36, Fot-Kol VI 74.

Grand Prix – Hanna Kulągowska – Puzio. za zdjęcie Fot-Kol VI 03.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do otwarcie wystawy i wręczenie nagród 26 sierpnia 2017 roku o godzinie 10.30, do naszej siedziby przy ul. Dworcowej 60 w Koronowie.

 

Fot-Kol urok (nie)zapomnianego szlaku kolejowego VI edycja. Galeria zdjęć konkursowych

Poniżej prezentujemy zdjęcia konkursowe uczestników naszego pleneru. W imprezie wzięło udział 35 uczestników a 18 nadesłało zdjęcia. Podobnie jak w ubiegłych latach uważam, że zdjęcia są na wysokim poziomie i cieszę się, że to nie ja będę oceniać a tylko sumować punkciki. Prosimy o ocenę. Dla przypomnienia zasad oceny:

  1. Jurorzy wybierają 10 najlepszych zdjęć i przyznają punkty od 10 za pierwsze  miejsce do 1. Suma punktów za wszystkie zdjęcia wyłoni zwycięzców.
  2. Uczestnicy – również ci co nie nadesłali zdjęć na konkurs głosują na Grand Prix – wybierają najlepsze zdjęcie pleneru. Tu wybieramy 5 zdjęć i przyznajemy od 5 do 1 punktu. Autor najwyżej ocenionego zdjęcia zdobywa Grand Prix.

Oceny nadsyłamy do 15 sierpnia 2017 roku! na adres fot-kol@szczesliwadolina.pl.

A 26 sierpnia 2017 roku zapraszamy do naszej siedziby w budynku dworca kolejowego w Koronowie, na otwarcie wystawy i Festyn drezynowy.

Powodzenia!

Fot-Kol urok (nie)zapomnianego szlaku kolejowego VI edycja.

W dniu 10 czerwca 2017 roku po raz szósty zorganizowaliśmy plener fotograficzny
„Fot-Kol urok (nie)zapomnianego szlaku kolejowego.
Tym razem pojechaliśmy zabytkowym Ikarusem. Trasa biegła śladem taboru koronowskiej kolejki wąskotorowej i zajechaliśmy do Białośliwia, gdzie zostaliśmy przyjęcie przez Stowarzyszenie Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej. Obejrzeliśmy stację i przejechaliśmy się wąskotorówką. Kolegom z Białośliwia bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie. Następnie dotarliśmy do Łobżenicy, stacji gdzie również przed laty można było dojechać koronowską ciuchcią. Tam weszliśmy na wieżę wodną, obecnie zmodernizowaną na punkt widokowy. Kolejny etap naszej wycieczki to Złotów. Tam obiad w restauracji Cechowa oraz zwiedzanie stacji kolejowej. Niemniej największe wrażenie na uczestnikach zrobił most kolejowy pod Jastrowiem, wysadzony przez wycofujące się wojska niemieckie w 1945 roku. Dzielnie oparł się i ładunkom wybuchowym, Rosjanom, którzy chcieli go wywieźć i przez ostatnie kilkadziesiąt lat złomiarzom. Ostatni etap to dworzec kolejowy w Więcborku. Przejechaliśmy około 300 kilometrów. Kilka migawek poniżej, a więcej zdjęć z imprezy na fanpage wydarzenia na facebooku https://www.facebook.com/events/464246760575396/?active_tab=discussion