Miesięczne archiwum: Wrzesień 2013

Jubileusz Szczęśliwej Doliny 13.09.2013 roku

Z hukiem, dosłownie i w przenośni Koronowskie Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki „Szczęśliwa Dolina”  w tym roku obchodziło swoje dziesięciolecie. W piątek, 13 września siedzibie stowarzyszenia, która się mieści w budynku dworca PKP Koronowo odbyło się spotkanie urodzinowe. Na początek w poczekalni, gdzie na dużym ekranie z prezentacji można było się zapoznać z ostatnimi dokonaniami Stowarzyszenia. A w ostatnim roku było ich niemało. Najpierw wrześniowa projekcja filmu Tryszczyn 1939, pierwsza edycja Fot-Kol – wycieczka i wystawa, Mikołajki w szkole, warsztaty fotograficzne w bibliotece, Dzień Otwarty w Elektrowni Samociążek, Noc Muzeów, druga edycja Fot-Kol, spływ kajakowy „Trzy Oblicza Brdy”, a w międzyczasie udział w festynach i Jarmarku Cysterskim, podczas którego Stowarzyszenie zorganizowało projekcję filmu „Wojny z Zakonem Krzyżackim” autorstwa Jakub Wróbla. Od kilku miesięcy stowarzyszenie prowadzi również inicjatywę społeczną o przywrócenie pasażerskich połączeń kolejowych na linii Tuchola Koronowo. tortPrzewodniczący Zarządu – Andrzej Probant powiedział też o bieżącym przedsięwzięciu. Stowarzyszenie na zlecenie Urzędu Miasta w Bydgoszczy, które jest Partnerem Projektu, realizuje inwentaryzację i waloryzację zabytków przemysłowych Bydgoszczy w ramach unijnego projektu
„SHIFT X” –  „DZIEDZICTWO POPRZEMYSŁOWE NOWYM OBLICZEM KULTURY MIAST I REGIONÓW”.
W tym celu powołało grupę interdyscyplinarną specjalistów. Prace mają być zakończona do końca września b.r. Na ich podstawie zostanie opracowana koncepcja szlaku turystycznego zabytków przemysłowych w Bydgoszczy a następnie sam szlak. Wyzwanie duże ale i też satyfakcja ogromna. Do sukcesów Stowarzyszenie na pewno należy zaliczyć to że w ostatnim roku przybyło kilku nowych (i aktywnych) członków. Jeśli byłeś czytelniku członkiem lub członkinią „Szczęśliwej Doliny” i masz może jakieś zdjęcia z organizowanych przez stowarzyszenie imprez odezwij się. Spróbujemy stworzyć kronikę stowarzyszenia. Co do planów przewodniczący był powściągliwy ale niektóre zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku i zaprosił do odwiedzania strony internetowej stowarzyszenia www.szczesliwadolina.pl.
Nie obyło się bez zwiedzania stacji. Można było zobaczyć nowe eksponaty w muzeum, m.in. kolekcję starych aparatów telefonicznych, obie wystawy fotograficzne „Fot-Kol urok (nie)zapomnianego szlaku kolejowego”, oraz wyremontowane pomieszczenie kasowe, gdzie obecnie jest salonik. Tam właśnie czekał na gości urodzinowy tort specjalnie na tą okazję przygotowany przez Cukiernię D.W. Nitka. Oficjalną część spotkania zakończył kilkuminutowy pokaz fajerwerków. Stowarzyszenie serdecznie dziękuje gościom za przybycie, za życzenia i otrzymane listy gratulacyjne.

Tygodnik Koronowo dodatek do Expressu Bydgoskiego 20.09.2013

Express Bydgoski 25.09.2013

Express Bydgoski 25.09.2013

 

 

Worldwide Photo Walk w Koronowie 05.10.2013 roku

Polecamy i zapraszamy

Worldwide Photo Walk odbywa się po raz szósty na świecie a po raz drugi w Koronowie, Liderem podobnie jak rok temu jest Piotr Sołtys. W tym roku Koronowskie Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki „Szczęśliwa Dolina” postanowiło wystąpić jako organizator wspierający. Prócz zdjęć które wysyłamy na konkurs do Stanów Zjednoczonych planujemy konkurs lokalny i wystawę nagrodzonych fotografii.

Plakat2013

Bezpośredni link do rejestracji uczestnika:

http://worldwidephotowalk.com/walk/koronowo-kujawsko-pomorskie-polska/

A tu link do podstrony poświęconej imprezie